Loading...
te invatam sa mergi pe role

despre

Scoala de Role

din 2009

Scoala de Role este prima scoala de role din Romania, infiintata in vara anului 2009, de catre Mihnea, campion de freestyle, la categoria slalom artistic, cu scopul de a incalta cat mai multi oameni cu rolele si de a ii face sa inteleaga de ce mersul pe role este atat de periculos cand nu il invatam sub indrumarea unui profesionist.

In anul 2016 s-a alaturat Pahontu Georgian, care in scurt timp a devenit Director de Disciplina al Scolii de Role si a impus sistemul prin care instructorii oficiali ai scolii trebuiesc examinati in modulul ICP la Londra si trebuiesc certificati international pentru a putea oferi un plus de calitate si siguranta fata de celelalte scoli din Romania.

de ce

cursuri de role?

Mersul pe role ar trebui sa fie o activitate relaxanta, lipsita de pericole si chiar un exercitiu fizic foarte eficient atat pentru copii cat si pentru adulti. Ei bine, mersul pe role chiar este relaxant, iti imbunatateste starea de spirit, conditia fizica, sanatatea inimii si a plamanilor, te ajuta sa slabesti, toate astea cu 50% mai putine socuri decat alergatul insa… trebuie practicat corect, altfel riscati cu 80% mai multe accidentari. Cursurile de role exista in toate tarile civilizate inca de acum 40 de ani deoarece practicat incorect, mersul pe role poate fi extrem de periculos!

NU RISCA – NU PRACTICA ACEST SPORT FARA ECHIPAMENT DE PROTECTIE ADECVAT!

Fiind prima si cea mai experimentata scoala de role din Romania, interesul nostru este de a promova miscarea si un stil de viata sanatos, tocmai de aceea ne dam tot interesul pentru a mentine calitatea de top a serviciilor oferite, la preturi accesibile pentru absolut toata lumea. Suntem pana in prezent, singura scoala de role din Romania care lucreaza cu instructori certificati international, examinati in Londra, in cadrul ICP (International Certification Program) si totodata singura scoala care lucreaza cu programul pe 4 grade, de la incepator pana la asa-zisii detinatori de “centura neagra”, care nu mai platesc participarea la cursurile de role si devin sponsorizati de catre Scoala de Role.

NU TE-AI CONVINS? INCEARCA O SEDINTA GRATUITA!

de ce

SCOALA DE ROLE?

Întregul conținut al site-ului este proprietatea Școlii de Role din România și este protejat prin drepturi de autor. Orice utilizare a conținutului fără înștiințare și cerere scrisă va fi pedepsită conform legii.

Copyright © 2009 – 2019 Școala de Role