Bucuresti, Romania
+40 755 451 273
contact@scoaladerole.ro

Invata sa mergi pe role!

ROLE | PATINE CU ROTILE | SKATEBOARD | BICICLETA

De ce antrenamente de mers pe role?

Mersul pe role este considerat cel mai bun exercitiu cardio si totodata unul dintre putinele sporturi care ajuta cu adevarat la slabit, antreneaza toti muschii si ne ajuta sa ne dezvoltam echilibrul. Se spune ca este mai sanatos si decat jogging-ul, tocmai pentru ca ofera toate avantajele astea, cu un minus de soc si presiune pe articulatii.

Antrenamentele de mers pe role sunt necesare deoarece prin tehnicile invatate, dezvoltate si personalizate in ultimii zece ani de catre Scoala de Role, atat copilul tau cat si tu poti invata sa mergi pe role rapid si mult mai in siguranta decat daca ai face-o singur.

Mersul pe role este un sport frumos insa practicat gresit, poate fi o activitate extrem de periculoasa deoarece intr-o sesiune obisnuita de patinaj pe role, intalnim obstacole atat statice cat si in miscare ce ne pot pune buna dispozitie si sanatatea in pericol. Este foarte important sa invatam cum sa ocolim aceste obstacole sau de ce nu, cum sa cadem corect in cazul in care ne-a fost imposibil sa mai ocolim.

Pe langa obstacolele intalnite in fiecare sesiune de role, un factor foarte important pentru care avem nevoie de un instructor de role este pozitia pe role sau patine cu rotile. Precum in orice sport, exista reguli clare si logice ce includ si pozitia, deoarece o pozitie gresita in timpul mersului poate duce la deformari sau aparitia unor complicatii medicale – copilul poate incepe sa calce stramb din cauza pozitiei cu genunchii in interior sau prea pe exterior, poti incepe sa ai dureri mari de spate, s.a.

De ce Scoala de Role?

Scoala de Role lucreaza cu instructori certificati si cu experienta, ce isi dedica 100% din timp si energie cursantilor.

Suntem prima scoala de role din Romania, cu aproape 10 ani de activitate si instructori certificati international, cu peste 20 de ani de experienta in mersul pe role.

Lucram cu tehnici preluate din ICP (International Certification Program), Pahontu Georgian fiind unicul instructor certificat international care activeaza in Romania. Pe langa acestea, in ultimii zece ani am dezvoltat si personalizat tehnici atat pentru antrenamentele cu copii cat si pentru cele cu adulti.

Te invatam sa mergi pe role sau sa dansezi pe patine cu rotile!

Garantam ca vei reusi sa iti atingi obiectivele in ceea ce priveste mersul pe role – poti invata sa mergi pe role de la zero, sa ajungi la nivel de performanta in freestyle slalom sau poti dansa pe patine cu rotile exact ca personajul tau preferat din Soy Luna.

Fondata de catre MIHNEA in anul 2009, Scoala de Role a ajuns pana in prezent cea mai mare scoala de role cu profil de freestyle slalom din Romania.

LOCAȚII

INDOOR

Strada Sergent Constantin Moise Nr. 5C

Etaj 1, Sector 6, București

OUTDOOR

Parcul Herăstrău și Parcul Lumea Copiilor (Tineretului)

[smls id=”524″]