București / Pitești
+40755451273
contact@scoaladerole.ro

SCOALA DE BICICLETE

Scoala de Biciclete este un nou serviciu oferit de catre TFSAcademy, cei ce au pus bazele scolii de role, la inceputul anului 2009. Doar aici, copilul dumneavoastra va fi indrumat cu mare atentie de catre un profesionist atat in lucrul cu copiii, cat si in mersul efectiv pe bicicleta.

INSCRIE-TE ACUM!

Numele complet al participantului la antrenament.
Numarul la care sa va contactam pentru confirmare.
Varsta participantului la antrenament.
Ce sport doriti sa practicati?
Pachetul pe care doriti sa il achizitionati.
*o alta locatie decat cele doua in care oferim cursuri, atrage costuri suplimentare ce difera in functie de locatia dorita (standard trebuie achitata o ora inainte si una dupa antrenament pentru a acoperi locul blocat de deplasarea instructorului + pretul sedintei efectuate si taxa de transport daca locatia este la mai mult de 10 km de centrul orasului Bucuresti).

De ce Scoala de Biciclete?

Desi mai exista scoli de sport ce se implica in dezvoltarea acestui sport, oferind lectii particulare sau de grup in mersul pe bicicleta, diferenta este ca noi am ales sa selectam profesionisti in mersul pe bicicleta si lucrul cu copiii, care sa se ocupe de acest nou serviciu. Nu veti intalni un instructor universal, care te invata sa mergi pe role, skateboard si bicicleta, ci veti intalni un profesionist in disciplina sa, care se va ocupa strict de dvs. sau copilul dvs., cu cea mai mare atentie si profesionalism.

De ce cursuri de mers pe bicicleta?

Mersul pe bicicleta este una dintre marile placeri ale copilariei si asa ar trebui sa ramana. Pe cat de eliberant poate fi momentul in care pedalezi pe malul lacului din Parcul Herastrau, cu vantul in plete si pasari ciripind, pe atat de traumatizanta poate fi o accidentare datorata lipsei de tehnica in ocolire a obstacolelor sau franare.

Este foarte important sa ne creem reflexe deoarece bicicleta poate prinde o viteza ce ne va pune in dificultate cand vine vorba de evitare. Trebuie sa stim exact cand si cum sa franam, pentru a evita accidentari. Este foarte important sa invatati cum se foloseste bicicleta in situatii de parc si in situatii de trafic, daca scopul dvs. este sa ajungeti la birou fara evenimente neplacute.

Mersul pe bicicleta poate fi pe cat de relaxant, pe atat de periculos. Doar cu ajutorul unui instructor cu experienta si foarte atent la dumneavoastra, puteti reusi sa va bucurati in totalitate de aceste momente.

Cum ma inscriu si cat costa?

Inscrierile se fac telefonic, la numarul 0755451273, in orice zi din cursul saptamanii sau weekend.

Tarifele de baza sunt:

1 antrenament individual: 120 RON / h

Abonament cu 6 antrenamente individuale: 650 RON / 6h