Loading...
te invatam sa mergi pe role

Privim cu nostalgie anii in care ne jucam pe afara cu prietenii si daca nu existau mesele si temele, am fi stat in fata blocului zi si noapte. Acum vremurile s-au schimbat iar copiii nu s-ar mai dezlipi de ecranele telefoanelor, tabletelor sau calculatoarelor, lucru care uneori ne intristeaza.

Toata lumea crede ca noua generatie nu mai face pic de miscare insa noi va putem garanta, avand 10 ani de experienta in spate, ca nu este asa! Avem o noua generatie care se indreapta spre cele mai cool activitati iar unele dintre cele mai cool activitati sportive sunt inca de pe vremea noastra, mersul pe role, skateboard, trotineta si bicicleta. Scoala Sporturilor Urbane este aici pentru a face lucrurile fun & safe.

Cursurile de mers pe role, skateboard sau biciclete se adreseaza atat copiilor cat si adultilor care vor sa se bucure de frumusetea acestor asa-zise sporturi urbane, simtindu-se totodata in siguranta. Sporturile urbane pot fi foarte periculoase – multa lume le numeste chiar extreme – tocmai de aceea este indicat sa apelati la un profesionist care sa va explice cum sa practicati corect aceste sporturi, nu pentru ca ar fi extreme in sine ci deoarece din neatentie sau lipsa informatiei va puteti accidenta serios.

Scoala Sporturilor Urbane lucreaza doar cu instructori profesionisti in disciplina pe care o practica, instructori certificati international cu examene sustinute in Marea Britanie, cu peste 20 de ani de experienta in disciplina si predarea acesteia copiilor si adultilor.

Ideea Scolii Sporturilor Urbane ne-a venit deoarece am observat tot mai multe “scoli de sport” care profita de lagunele oamenilor in ceea ce priveste aceste discipline si ofera cursuri pentru mai multe discipline, sustinute de catre o singura persoana necalificata. Am pus punct acestui trend si am venit cu instructori diferiti pentru fiecare disciplina, calificati si certificati de catre cea mai prestigioasa institutie de certificare, ICP (International Certification Program).

Va asteptam cu drag la Scoala Sporturilor Urbane: Scoala de Role, Scoala de Skate, Scoala de Biciclete.

1 thought on “Scoala Sporturilor Urbane – locul unde inveti sa te bucuri de viata”

  1. Pingback: Mersul pe role: mai sanatos decat crezi! | Scoala de Role

Lasă un răspuns

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.